Vítáme Vás

Právě jste nahlédli na stránky rodinného apartmánu, který se nachází ve Vyšším Brodě. Vyšší Brod oslavil v roce 2009 750 let od založení cisterciáckého kláštera.

A právě klášter je hlavním turistickým lákadlem našeho města - hlavním, ale zdaleka ne jediným. Tak například přímo v klášterním areálu naleznete vyhlášené Poštovní muzeum, které mapuje historii pošt nejen v zemích českých.

Historické památky jsou rozesety po celém městě a jeho okolí. Pod klášterním komplexem můžete obdivovat opravený a znovuvysvěcený kostelík svatého Josefa. Na náměstí budete vzhlížet k pranýři z roku 1597, nad ním stojí historická budova původní radnice, která dnes slouží jako infocentrum a za ní naleznete kašnu. V horní části náměstí se nalézá ještě farní kostel svatého Bartoloměje. A výčet památek uzavírá lesní poutní kostelík Maria Rast am Stein, jehož německý název se zažil i u místního obyvatelstva.

Vyšší Brod je městem všech čtyř ročních období. Jaro a podzim přímo nabádá k výpravám za pouznáním do blízkého a přilehlého okolí. Čeká tu na Vás panenská příroda, přírodní památky a rezervace, naučné stezky, muzea, hrady a zámky... Od jara přes léto až do podzimu dominuje tusrictickým zájmům splouvání řeky Vltavy. Matku našich řek navštíví ročně desetitisíce vodáků. Ve městě je několik společností, které Vám poskytnou k pronajmutní kompletní vodácké vybavení a dopřejí Vám tak nezapomenutelné putování korytem nejkrásnější řeky naší vlasti. V zimě je naše město ideálním bodem, odkud je možné vyrazit do několika lyžařských středisek v čechách i v sousedním Rakousku.

Ať již se rozhodnete strávit ve Vyšším Brodě jakoukoliv část roku, věříme, že v našem apartmánu naleznete tu pravou pohodu a komfort pro veškeré Vaše aktivity.

Manželé Neufussovi
Klášter Vyšší Brod
Bývalá vodní elektrárna
Pohled na Kraví Horu
Na náměstí
Benzínová pupma
Klášter z ptačí perspektivy
  
PageRank   CZIN.eu   TOPlist
|| Partners || PageRank.cz || © 2016