Česky English Deutsch

Svátek slaví

Volný čas okolí

Vaše dovolená s ubytováním v apartmánu a prožití volného času v krásné přírodě okolí přehrady Lipna.

Kraj-Jihočeský-České Budějovice. Okres-Český Krumlov UNESCO. Region-NP Šumava - přehrada Lipno. Město-Vyšší Brod. Obec-Loučovice- Obec-Lipno nad Vltavou-Městys-Frymburk

http://www.mestovyssibrod.cz     Pozvánka na kulturní a historické skvosty města Vyšší Brod zde:

http://www.klastervyssibrod.cz

 
 
 
 
 
 

Loučovice - Lipno nad Vltavou okolí

Zákres trasy České republiky Trasy a vrstvy Turistické trasy Cykloturistické trasy Cyklobusy info In-line bruslařské stezky Jezdecké trasy Linky lodní dopravy Naučné stezky Trasy výletních vláčků a autobusů Vodácké řeky a potoky info Zimní běžecké trasy info + Počasí + Kvalita přírodního koupání Dopravní informace Dopravní informace Pokrytí Google Street View info Města a obce - Wikipedie info Historické fotografiehttp://www.pohledysumava.cz/Vše co můžete potřebovat pro vaši cestu na Lipensko Šumavu. www.lipno-online.cz Tipy na výlety Šumava  

 

SVĚT POD HLADINOU

To je unikátní expozice akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Na ploše 500m2 spatříte více jak 30 akvárií. To vše v překrásné lokalitě jižních Čech, na břehu lipenského jezera, v prostorech Wellness Hotelu Frymburk.

Cyklotrasy
Lipensko je cyklistickým rájem, který je rok co rok obdarován nějakou novou cyklostezkou. Jedna taková probíhá okolo našeho apartmánu č.33 Cyklotouky: Loučovice a Čertovy proudy na Vltavě. Vede z Vyššího Brodu, pod Čertovou stěnou až na Lipno, kde se napojí na zbrusu novou osvětlenou trasu z Lipna nad Vltavou až do Frymburku a převozem zpět na hráz přes Přední Výton, nebo dále až do Horní Plané Nové Pece.  Po obou stranách přehrady Lipno naleznete mnoho značených cyklostezek. Pravý ráj pro cyklisty se pak nachází na břehu pravém. Zde je vše umocněno tím, že na mnoho cestách je díky území CHKO Šumava zákaz vjezdu motorovým vozidlům. Kouzelné jsou především trasy kolem Svatého Tomáše, Kyselova, Zvonkové a dále pak až do Nové Pece. Mapa+satelitní.

Naučné stezky

Turistické mapy

Hrady, zámky, zříceniny, kostely…    Rozhledny 

Putováním po hitorických památkách můžete začít hned v Loučovicích. Na levém břehu Vltavy nedaleko našeho apartmánu se nachází kaple sv. Prokopa, o níž hovoří písemná zmínka již z roku 1310. A hned na protějším břehu u fotbalového hřiště se nachází kostel sv. Oldřicha z konce 15. století. Další kostely v našem okolí naleznete ve Frymburku (13 km) - farní kostel sv. Bartoloměje (před rokem 1270), v Přední Výtoni (9 km) - kostel sv. Filipa a Jakuba (1386) a na Svatém Tomáši (20 km) - kostel Božího těla (1348). Vyššímu Brodu (6 km) pak dominuje Cisterciácký klášter z roku 1259 "Závišův kříž- poštovní známka zemská výstava 2013".Dále zde můžete navštívit kostel sv. Bartoloměje a znovu vysvěcený kostel svatého Josefa.

Hradů a zámků v našem okolí naleznete taktéž několik. Jako první zmíníme zříceninu slavného Vítkova hrádku u Sv. Tomáše. Zde byla obnovena v roce 2005 vyhlídková plošina v útrobách hradní věže. Dalším hradem je známý hrad Rožmberk (15 km), kde můžete potkat třeba Bílou paní. Pokud budete pokračovat dále po proudu Vltavy, dostanete se až do Českého Krumlova (38 km). Zde na Vás čeká státní hrad a zámek, kostely sv. Jošta a sv. Víta, kaple sv. Martina a kaple na Křížové hoře. Nezapomeňte ani na Minoritský klášter. Mapa plán tras.

Muzea

S historií našeho kraje i naší vlasti se můžete setkat i v nejednom muzeu. Ve Vyšebrodském klášteře sídlí Poštovní muzeum. Uvidíte zde vývoj poštovnictví od 16. století po dnešek, historické poštovní vozy a uniformy, známky a mnoho dalšího. Dalším významným muzeem je rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané (30 km). Stálá expozice se zabývá životem a dílem slavného hornoplánského rodáka, kterému se říká básník Šumavy. Vedle této výstavky jsou zde k vidění i expozice sezónní. Doslova rájem muzeí je Český Krumlov. Sídlí zde Regionální muzeum, Vax muzeum, muzeum útrpného práva či třeba muzeum loutek. K našemu kraji patří neodmyslitelně Schwarzenberský plavební kanál. Navštívit expozice o jeho historii můžete na dvou místech. Hlavní muzeum kanálu je v rodišti jeho tvůrce - Josefa Rosenauera - ve Chvalšinách (44 km). A přímo u kanálu na Jele

ních Vrších (47 km) se nachází EXPO kanál, ve kterém můžet vidět věrnou maketu kanálu a jeho okolí a spoustu dobových fotografií.

Za tajemstvím šumavských lesů

Přírodní památky a rezervace

Přímo za naším apartmánem se svažuje úbočí hory Luč, která je společně s Čertovou stěnou Národní přírodní rezervací. Nad protějším břehem Vltavy se tyčí přírodní památka Medvědí hora a za ní přírodní rezervace Rašeliniště Kapličky. Pravý břeh Lipna je doslova poset místy, která jsou státem chráněny. Za všechny jmenujme Multerberské rašeliniště, Svatý Tomáš, Jasánky, Rašeliniště Borková, Kyselovský les... Pod horou Plechý u Nové Pece naleznete známé Plešné jezero. Za ním pak Trojmeznou a Třístoličník. A pokud vyrazíte ještě dál, uvítá vás mnoho krásných míst Šumavy.

Sportoviště, sportovní areály okolí Lipna...

Od jara do podzimu je dominantou našeho kraje jezero přehrada Lipno a aktivity s ním spojené. Můžete navštívit krásnou pisčito-travnatou pláž u lipenské Mariny (půjčovna sportovního vybavení Lipno Centrum) či areál letních sportů v Přední Výtoni. Nechybí půjčovny lodí, šlapadel, jachet či surfů. V Lipně nad Vltavou je celoročně v provozu bobová dráha, v Přední Výtoni můžete navštívit bowling bar.

http://parkfrymburk.cz/

Rybaření prodej povolenek

 • Loučovice
 • MO ČRS, 382 76, p. Josef Ginzel 
 • +420724065630
 • Vyšší Brod
 • p. Hanzlíček, CK Beta, Vyšší Brod, pí. Hanzlíčková
 • +420603174080, +420775174070

Jezdecká staj NOWA.-vyjíždky na koních.

Adresa :

 • Ing. Břetislav Wajtr
 • Studánky 95
 • 382 73 Vyšší Brod
 • Mobil : +420602 840 979

Pronájem plachetnic na Lipně - Lodě

Skiareali-Lipno-Sternstein Hochficht.Česko Rakouské lyžování.

Zima Skiareal Lipno: 

Skipark Frymburk:

I s příchodem zimy plní zamrzlé jezero přehrada funkci obřího sportoviště. Můžete zde bruslit, užívat si při snowkittingu či na běžkách. Zimní lipensko je však především rájem pro lyžaře. Výborně zařízený rodinný Skiareál Lipno nabízí díky svému dokonalému zasněžovacímu systému dostatek sněhu i při nedostatku přírodního. Ve zdejším areálu na Vás čeká 8 sjezdovek včetně Foxparku pro děti a Snowparku pro vyznavače snowboardu. Mimoto jsou zde pravidleně upravovány desítky kilometrů běžeckých tras. Lyžovat však můžete i u našich jižních sousedů. Prvním areálem je Sternstein (17 km), který se nachází jen několik málo kilometrů za přechodem Studánky. Zde naleznete dvě sjezdovky a celkové délce zhruba 4 km, sedačkovou lanovku a jeden vlek. Pokud si potrpíte na rozsáhlejší lyžařská střediska je pro Vás pravou volbou Hochficht (52 km). O kvalitě tohoto střediska svědčí fakt, že se zde konají evropské závody FIS. Naleznete zde 8 sjezdovek od nenáročných po ty náročnější, dostatek vleků na to, aby se zde netvořily fronty a taktéž několik desítek kilometrů běžeckých tras.

Zimní sporty 
 
 • Skiareál Hochficht: 50 min. autem 
 • Skiareál Lipno: 5 min. autem
 • Skipark Frymburk: 15 min. autem
 • Skiareál Sternstein: 20 min. autem
 • Upravované běžecké stopy:
 • - okolo Lipna nad Vltavou: 5 min. autem
 • - areál Frymburk: 15 min. autem
 • - areál Schöneben: 40 min. autem (nástup na stopy – Grünnwald)
 • - areál Sternstein – Bad Leonfelden: 20 min. autem
 • Bruslařská dráha v Lipně nad Vltavou: 5 min. autem
 • Ostatní volnočasové aktivity v okolí
 • aquapark a wellnesscentrum Frymburk: 15 min. autem
 • aquapark Lipno nad Vltavou: 5 min. autem
 • sportaréna Lipno
 • Stezka korunami stromů, bobová dráha, Hopsárium: 5 min. autem
 •  

Jižní Čechy

Kraj po staletí spravovaný lidmi v souladu s nároky přírody, svou krásou překvapí každého návštěvníka. Kdo přijede za historickými památkami, pochopí, jak osvícené a bohaté musely být šlechtické rody a jak vynikající umělci a řemeslníci zde žili. Zanechali zde totiž budoucím generacím nespočet kulturně historických památek jako doklad bohaté a mnohotvárné historie - starobylá města, plná života a kultury, majestátné gotické kostely, zasněné renesanční zámky, kláštery, památky lidového stavitelství, zajímavé technické stavby včetně důmyslných rybničních systémů. Mapa Jížní Čechy.

 

Kulturní centrum Horního Rakouska

Webové kamery v Horním Raakousku

Jedno zajímavé místo navazuje na druhé. Muzejní trasa v Mühlviertler vás provede 28 muzei a třemi proslulými křídlovými oltáři. Také každá ze 16 obcí Mühlviertler Kernland nabízí mnoho lákavých zajímavostí. Cestu do minulosti můžete podniknout poslední koňskou železnicí v Rainbachu. Freistadt tvoří centrum Kernland. Zde můžete obdivovat malebné staré město a ochutnat pivo vyrobené v poslední pivovarnické obci v Evropě.

Na dovolené v Mühlviertler Kernland na vás po celý rok čeká mnoho zajímavostí. Nechte se okouzlit touto zemí a jejími obyvateli. Brzy na shledanou v Horním Rakousku. Vše o Rakousku Mapa

Nachází se v Loučovicích

V okolí našeho apartmánu se nachází celkem tři restaurace, dále pak hřiště na dětské, nohejbal a tenis i obchody a prodejny s potravinářským i průmyslovým zbožím.

Vše co můžete potřebovat pro vaši cestu na Lipensko Šumavu.Ubytování ve Vyšším Brodě

Novinky

Odběr novinek:

Galerie

Kalendář

Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Facebook


webmaster 2017